Het vakblad Process Control is per 1 januari 2012 gestopt als zelfstandig magazine. Een deel van de inhoud is nu terug te vinden in zusterblad Machinebouw.

Process Control blog - laatste entry
26-08-2011 - Monitoren
Installatiebeheer dan wel assetmanagement, het thema van nummer 6 van Process Control, gaat aanzienl ...
Lees meer

Machinebouw nieuws
Process Tools - Distributed Control Systems
Process Control vacatures - Array Jobs
Lees meer

Process Control nieuws
Functionaliteit DXAdvanced DAQStation uitgebreid

03-05-2010 - De nieuwste versie van Yokogawa’s DXAdvanced DAQStation is uitgebreid met een aantal nieuwe functies.
Branche: (semi) Procesindustrie

Het gaat om een geavanceerde beveiligingsoptie voor 21CFR Part 11 compliance, multi-batchmogelijkheden, een Profibus-interface en nieuwe DAQManager datamanagementsoftware. DXAdvanced DAQStation maakt deel uit van de serie data-acquisitie- en displaystations. Dit schrijft Yokogawa in een persbericht.
De beveiligingsoptie (/AS1) biedt alle mogelijkheden voor beveiligde elektronische records waarmee wordt voldaan aan de 21CFR Part 11-standaard van de Amerikaanse Food & Drug Administration. Daaronder valt ook beveiligde systeemtoegang, een actief beheer van directorypasswords, elektronische handtekeningen en een audittrail.
De DXAdvanced R4 is een volgende stap in de ontwikkeling van Yokogawa’s papierloze recordertechnologie tot data-acquisitiestation met ingebouwd scherm en geïntegreerde display-, registratie- en communicatiefuncties. Het station is leverbaar in twee modellen: de DX1000 met een 5,5 inch LCD-display en maximaal 12 ingangskanalen en de DX2000 met een 10,4 inch LCD-display en 48 ingangskanalen. De nieuwe modellen beschikken over hoge-capaciteit interne opslag met 400 Mbyte aan beveiligd permanent flash-geheugen waarmee meer data over een langere periode en zonder interrupties kunnen worden opgeslagen.
De multi-batchfunctie stelt de gebruiker in staat om voor-gedefinieerde groepen kanalen vast te leggen, zodat databestanden kunnen worden gescheiden door een onafhankelijke stop- en startbesturing. Maximaal zes batches kunnen op deze manier op de DX1000 worden aangemaakt; voor de DX2000 zijn dit maximaal 12 batches.
Met de DXAdvanced R4 kunnen schermdisplays volgens gebruikerspecificatie worden samengesteld, zodat velddisplays samen met trendgolven, grafieken en andere visuals door de gebruiker kunnen worden ingedeeld. De DAQStudio-buildersoftware kan worden gebruikt voor het aanmaken en bewerken van gebruikerspecifieke schermdisplays op de pc.
Met de nieuwe DAQManager-software kunnen gebruikers de meetdata van de DXAdvanced DAQStation en Yokogawa’s MVAdvanced-serie papierloze recorders op de pc beheren. Data die naar de DAQManager worden geladen, kunnen snel en eenvoudig worden doorzocht op basis van data/tijd, tag- en batchnaam en andere criteria.
De Profibus-interface, gecombineerd met de ondersteuning van Profibus-DP en EtherNet/IP-procollen, maakt het mogelijk de DXAdvanced R4 te integreren in eindgebruikerapplicaties. Op deze manier kan een groot aantal functies dan data-acquisite en -registratie worden ondersteund. Met name in combinatie met Yokogawa’s MW100 data- acquisitiesysteem en I/O-producten van andere leveranciers, kunnen tal van aanvullende ingangskanalen worden geboden. Indien daarbij gebruik wordt gemaakt van de optionele mathematische en event-functies van het DXAdvanced DAQStation, kan het systeem ook worden gebruikt voor het initiëren van acties of alarmmeldingen op basis van de geregistreerde data.

Meer informatie: www.yokogawa.com/nl

Reacties op dit artikel
Dit artikel heeft nog geen reacties.
Reageer
Wilt U een reactie plaatsen op dit bericht? Log dan in op deze website. Heeft U dat nog niet eerder gedaan? Registreer U dan eerst.
Process Control nieuws || alle items
15-09-2011 - Tata Steel IJmuiden schrapt banen
Tata Steel in IJmuiden wil in vier jaar 1000 banen schrappen.
Lees meer
14-09-2011 Nog maar weinig overheidsgeld naar hernieuwbare ener... 
13-09-2011 Cope Scholar Award 2012 naar Bert Meijer 
12-09-2011 Rockwell brengt FactoryTalk AssetCentre V4.0 uit 
09-09-2011 DSM supersectorleider in Dow Jones Sustainability In... 
08-09-2011 Industriële productie fractie gegroeid 
07-09-2011 PAS lanceert intelligente MOC-oplossing voor automat... 
Lees meer
Process Control bloggers || alle items
Process Control artikelen || alle items || zoeken
Geen leesweergave beschikbaar23-09-2011 - 24.000 kippen per uur vereist supersnelle automatisering

Wereldwijd worden er jaarlijks zo'n 100 miljard kippen industrieel verwerkt en dat aantal groeit nog steeds. Machinebouwer Meyn uit Oostzaan speelt een hoofdrol in deze groeiende markt. Door lijnen parallel te schakelen, bouwt Meyn pluimveeslacht ... Lees meer

Geen leesweergave beschikbaarEr ligt 18 miljard euro voor het oprapen
Geen leesweergave beschikbaarKinderen houden wel degelijk van techniek
Geen leesweergave beschikbaarPitstraat F1 inspireert kabelfabrikant tot snellere ...
Geen leesweergave beschikbaarStandaardisatie stroomlijnt het productieproces
Geen leesweergave beschikbaarAutomatisering moet zuivelfabrikant voorsprong geven
Geen leesweergave beschikbaarBeschikbaarheid, prestatie en kwaliteit bepalen effe...
Geen leesweergave beschikbaarDe signaalketen is zo sterk als de zwakste schakel
Process Tools - Enterprise Resource Management
Process Control personalia || alle items
Process Control zoeken
Process Control vacatures
Lees meer
Process Control
PRC 5
Ga hier naar het laatste nummer van Process Control
Process Control agenda
13-16 maart 2012, Techni-Show
2 t/m 5 oktober 2012, Industry & Automation 2012
2 t/m 5 oktober 2012, Industrial Processing
Lees meer

Klik hier om een evenement op te voeren.
Process Control sponsor
Process Tools - Supply Chain Management