Process Control blog - laatste entry
26-08-2010 - Nu we het toch over netwerken hebben
Over netwerken gesproken... het gonst behoorlijk in netwerkland, niet in de laatste plaats omdat er ...
Lees meer Machinebouw nieuws
Process Tools - Distributed Control Systems
Process Control nieuws
DART wordt realiteit
22-07-2010 -
‘Dynamic arc recognition and termination’ (DART) is een eenvoudige benadering om de intrinsieke veiligheid van een circuit te certificeren.
Branche: (semi) Procesindustrie
Het levert een groot vermogen voor de aansturing van veldapparaten binnen explosiegevaarlijke gebieden en maakt lange kabelafstanden mogelijk. Het maakt gebruik van intelligente detectiecircuits voor het monitoren van het gehele elektrische circuit. Zodra de vorming van een gevaarlijke vonk wordt gedetecteerd, wordt de voeding binnen microseconden uitgeschakeld om te voorkomen dat de vonk brandgevaarlijk wordt. Dit vergroot de installatiemogelijkheden en opent een reeks toepassingsmogelijkheden.
DART-Fieldbus is een oplossing die past in elke bestaande ‘trunk-and-spur’-topologie, evenals in elk bestaand Entity-klasse veldapparaat. Trunk-and-spur combineert een duidelijk gestructureerde systeemlay-out met hoge schaalbaarheid en aanpasbaarheid. Wat explosiebescherming betreft, werd het recente verleden gekenmerkt door twee concepten: Fisco en Entity. Deze worden beschouwd als betrouwbare oplossingen voor de procesautomatisering, hoewel ze tekortkomingen bezitten, zoals beperkte kabelafstanden, een beperkt aantal apparaten en beperkt bruikbaar vermogen voor een goede werking van deze apparaten. De reden hiervoor is het onderliggende technische concept. Dit werkt op basis van vermogensbegrenzing waarbij stroom en spanning op een niveau worden gehouden dat voorkomt dat een vonk ontstaat die heet genoeg is om ontbranding te veroorzaken.
DART maakt een intrinsiekveilige high-power verbinding (trunk) mogelijk. Deze wordt gevoed door een DART-voeding en wordt uitgerust met DART Segment-Protectors met maximaal 20 uitgangen per segment, die leiden naar de veldapparaten. De DART-voeding wordt geplaatst in Zone 2, terwijl de trunk, de segment-protectors, de spur-lijnen en veldapparaten geplaatst kunnen worden in de gevaarlijke Zone 1. Met andere woorden: DART zorgt ervoor dat het complete segment intrinsiekveilig geïnstalleerd wordt, met een groot aantal apparaten en aanzienlijk langere kabelafstanden dan mogelijk zijn bij Fisco of Entity. Dit schrijft P+R in een persbericht.
Voor een DART-beschermde veldbus-infrastructuur, biedt de FieldConnex productenrange van Pepperl+Fuchs speciaal twee typen DART-componenten. Ze zijn gecertificeerd als een systeem: alleen gecombineerd leveren ze de DART-bescherming voor de trunk. De DART Power Hub levert een nominale spanning van 22.5 Volt bij 360 mA aan de trunk. De zeer compacte DART Power Hub wordt geleverd in een redundante configuratie met een (optionele) Advanced Diagnostic Module (ADM), die de ‘physical layer’ van de veldbus voortdurend controleert om elk teken van vermindering van signaalkwaliteit te detecteren dat de aandacht van een onderhoudstechnicus vereist. De voedingen zijn ‘hot swappable’ zodat een kapot apparaat verwisseld kan worden zonder dat de plant hoeft te worden stilgelegd. De DART Segment Protector is de veiligheidskoppeling tussen de high-power verbinding (trunk) en de veldapparaten. Hij zorgt ervoor dat maximaal 12 spur-lijnen met elk een lengte tot 120 meter, verbonden kunnen worden. Deze segment-protectors leveren kortsluitbescherming en intrinsiekveilige uitgangen overeenkomstig Entity, voor de snelle koppeling van bestaande veldinstrumentatie.
Meer informatie: www.pepperl-fuchs.nl
10-09-2010 - Istec presenteert NeoSens FS-1000Istec brengt een nieuwe sensor op de markt op aangroei in proces- en koelwaterleidingen te meten, de NeoSens FS-1000.
Lees meer


25-06-2010 -
Standaardisering?
Stelt u zich voor dat u een andere auto koopt en dat u uw autoradio wilt aansluiten; alleen blijkt nu dat de stekker niet klopt met de aansluiting. Elektrische standaarden hebben er decennia geleden voor gezorgd dat dit niet zal gebeuren. En de s ...
Lees meer
Process Tools - Enterprise Resource Management
Process Control zoeken
Process Control

Ga
hier naar het laatste nummer van Process Control
Process Control agenda
Process Tools - Supply Chain Management
Process Control vacatures
Geen vacatures gevonden.
Klik
hier om een vacature te plaatsen.
Zoek in de ICT vacaturedatabase van InIct
Klik hier