Het vakblad Process Control is per 1 januari 2012 gestopt als zelfstandig magazine. Een deel van de inhoud is nu terug te vinden in zusterblad Machinebouw.

Process Control blog - laatste entry
26-08-2011 - Monitoren
Installatiebeheer dan wel assetmanagement, het thema van nummer 6 van Process Control, gaat aanzienl ...
Lees meer

Machinebouw nieuws
Process Tools - Distributed Control Systems
Process Control vacatures - Array Jobs
Lees meer

Process Control nieuws
Softsensoren leveren informatie voor procesoptimalisatie biodieselproductie

28-07-2010 - Met SoftSensoren en eMPC is de samenstelling van grondstoffen in de procesketen of van het finale product snel te bepalen.
Branche: (semi) Procesindustrie

Zij leveren continu een online-waarde voor de producteigenschappen.
Op het gebied van de-methanolisering is het met de eMPC-oplossing mogelijk de destillatiekolom continu aan de absolute grenzen van de installatie te laten werken, conform de vooraf ingestelde parameters. De voordelen van de eigenaar van een biodieselinstallatie zijn besparingen op de noodzakelijke verhittings- en koelenergie, maar ook een verhoging van de installatiebeschikbaarheid door reductie van de stand-by en stilstandtijden. Door ondersteuning van SoftSensoren voor de chemische reactie kan de procesoperator actief en tijdig de productkwaliteit beïnvloeden en een overdosering door te hoge additieven-toevoeging vermijden. Door procesautomatisering wordt bereikt dat de additievendosering continu met een minimaal noodzakelijk mengsel door kan gaan. Over- en onderdosering moeten daarmee tot het verleden behoren. Dit schrijft 4ProcessMation in een persbericht.
BioDiesel International is bouwer van turnkey biodieselfabrieken volgens klantspecifikatie, waarbij BDI’s unieke MultiFeedStock technologie wordt toegepast. Deze technologie is erop gericht om basismaterialen zoals ruwe (‘crude’) olie maar ook geraffineerde vegetarische olie tot gerecycleerde materialen of bijproducten zoals dierlijke vetten, gebruikte olie uit de horeca, smeervet en andere grondstoffen (FFA’s)-om te zetten in biodiesel van kwaliteit volgens standaards zoals ANP 07/08, EN 14124 en ASTM 6751.

Meer informatie: www.4processmation.com

Gerelateerde artikelen
Geen gerelateerde bedrijven gevonden.
Reacties op dit artikel
Dit artikel heeft nog geen reacties.
Reageer
Wilt U een reactie plaatsen op dit bericht? Log dan in op deze website. Heeft U dat nog niet eerder gedaan? Registreer U dan eerst.
Process Control nieuws || alle items
15-09-2011 - Tata Steel IJmuiden schrapt banen
Tata Steel in IJmuiden wil in vier jaar 1000 banen schrappen.
Lees meer
14-09-2011 Nog maar weinig overheidsgeld naar hernieuwbare ener... 
13-09-2011 Cope Scholar Award 2012 naar Bert Meijer 
12-09-2011 Rockwell brengt FactoryTalk AssetCentre V4.0 uit 
09-09-2011 DSM supersectorleider in Dow Jones Sustainability In... 
08-09-2011 Industriële productie fractie gegroeid 
07-09-2011 PAS lanceert intelligente MOC-oplossing voor automat... 
Lees meer
Process Control bloggers || alle items
Process Control artikelen || alle items || zoeken
Geen leesweergave beschikbaar23-09-2011 - Er ligt 18 miljard euro voor het oprapen

Wettelijke maatregelen moeten ervoor zorgen dat het energieverbruik wordt gereduceerd. Dat mag ook wel, want vele fabrieken gebruiken nog steeds energievretende motoren. Een andere hindernis voor besparing is de wijze waarop energieverbruik wordt ... Lees meer

Geen leesweergave beschikbaarStandaardisatie stroomlijnt het productieproces
Geen leesweergave beschikbaar24.000 kippen per uur vereist supersnelle automatise...
Geen leesweergave beschikbaarDe signaalketen is zo sterk als de zwakste schakel
Geen leesweergave beschikbaarKinderen houden wel degelijk van techniek
Geen leesweergave beschikbaarBeschikbaarheid, prestatie en kwaliteit bepalen effe...
Geen leesweergave beschikbaarAutomatisering moet zuivelfabrikant voorsprong geven
Geen leesweergave beschikbaarPitstraat F1 inspireert kabelfabrikant tot snellere ...
Process Tools - Enterprise Resource Management
Process Control personalia || alle items
Process Control zoeken
Process Control vacatures
Lees meer
Process Control
PRC 5
Ga hier naar het laatste nummer van Process Control
Process Control agenda
13-16 maart 2012, Techni-Show
2 t/m 5 oktober 2012, Industry & Automation 2012
2 t/m 5 oktober 2012, Industrial Processing
Lees meer

Klik hier om een evenement op te voeren.
Process Control sponsor
Process Tools - Supply Chain Management