Het vakblad Process Control is per 1 januari 2012 gestopt als zelfstandig magazine. Een deel van de inhoud is nu terug te vinden in zusterblad Machinebouw.

Process Control blog - laatste entry
26-08-2011 - Monitoren
Installatiebeheer dan wel assetmanagement, het thema van nummer 6 van Process Control, gaat aanzienl ...
Lees meer

Machinebouw nieuws
Process Tools - Distributed Control Systems
Process Control vacatures - Array Jobs
Lees meer

Process Control nieuws
Imtech richt Water Solutions op

30-05-2011 - Imtech Nederland oplossingen voor waterbehandeling aanbieden aan de industrie en waterbedrijven.
Branche: (semi) Procesindustrie

Hiervoor is Water Solutions opgericht. Doel van Water Solutions is dienstverlening voor het winnen van energie uit afval van waterbehandeling, energie- en waterbesparing, efficiëntere productieprocessen en het mogelijk maken van milieudoelstellingen, waaronder reductie van de ‘carbon footprint’.
In de aanpak van Imtech om energie uit afval van waterbehandeling te winnen wordt thermische hydrolyse toegepast. Hierbij wordt slib verwarmd tot 170 graden Celsius, gepasteuriseerd en vervolgens anaeroob gegist. Het voordeel van dit slibverwerkingsproces is dat er een grote hoeveelheid biogas (methaangas) vrijkomt. Dit wordt gebruikt als brandstof voor hightech warmte-krachtcentrales (biogascentrales) die een substantiële hoeveelheid elektriciteit opwekken. Het behandelde slib wordt daarnaast ontwaterd en verwerkt tot een soort ‘slibkoek’ die vrij is van ziektekiemen en als meststof voor de landbouw wordt gebruikt. Kortom, dienstverlening die een groot aantal maatschappelijk verantwoorde effecten met zich mee kan brengen. Dit meldt Imtech Nederland in een persbericht.
Water Solutions richt zich daarnaast op introductie van een nieuwe generatie technologieën voor waterzuivering. Deze zijn zowel toepasbaar bij de behandeling van proceswater als bij de verwerking van riool- en drinkwater. Bij alle processen ligt de focus op een verminderde milieu-impact, een efficiënter watergebruik en verbeterde ‘total cost of ownership’. Bij de behandeling van industrieel afval- en proceswater ligt de nadruk daarnaast op een verbetering van de lokale waterzuivering, waterhergebruik en energieterugwinning.


Meer informatie: www.imtechnederland.nl

Gerelateerde artikelen
02-09-2011 Imtech gaat afval opwaarderen naar groen gas 
05-01-2011 Imtech neemt Trecom over 
08-06-2010 Eurlings investeert in zuidlijn 

Reacties op dit artikel
Dit artikel heeft nog geen reacties.
Reageer
Wilt U een reactie plaatsen op dit bericht? Log dan in op deze website. Heeft U dat nog niet eerder gedaan? Registreer U dan eerst.
Process Control nieuws || alle items
15-09-2011 - Tata Steel IJmuiden schrapt banen
Tata Steel in IJmuiden wil in vier jaar 1000 banen schrappen.
Lees meer
14-09-2011 Nog maar weinig overheidsgeld naar hernieuwbare ener... 
13-09-2011 Cope Scholar Award 2012 naar Bert Meijer 
12-09-2011 Rockwell brengt FactoryTalk AssetCentre V4.0 uit 
09-09-2011 DSM supersectorleider in Dow Jones Sustainability In... 
08-09-2011 Industriële productie fractie gegroeid 
07-09-2011 PAS lanceert intelligente MOC-oplossing voor automat... 
Lees meer
Process Control bloggers || alle items
Process Control artikelen || alle items || zoeken
Geen leesweergave beschikbaar26-08-2011 - De signaalketen is zo sterk als de zwakste schakel

Voor de overdracht van analoge signalen moet bij veel toepassingen een groot aantal kanalen in een kleine ruimte worden ondergebracht. Zelfs een kortstondige uitval van de signaalketen kan de productiviteit beperken en aanzienlijke financiële sch ... Lees meer

Geen leesweergave beschikbaarEr ligt 18 miljard euro voor het oprapen
Geen leesweergave beschikbaarStandaardisatie stroomlijnt het productieproces
Geen leesweergave beschikbaarPitstraat F1 inspireert kabelfabrikant tot snellere ...
Geen leesweergave beschikbaarBeschikbaarheid, prestatie en kwaliteit bepalen effe...
Geen leesweergave beschikbaar24.000 kippen per uur vereist supersnelle automatise...
Geen leesweergave beschikbaarAutomatisering moet zuivelfabrikant voorsprong geven
Geen leesweergave beschikbaarKinderen houden wel degelijk van techniek
Process Tools - Enterprise Resource Management
Process Control personalia || alle items
Process Control zoeken
Process Control vacatures
Lees meer
Process Control
PRC 5
Ga hier naar het laatste nummer van Process Control
Process Control agenda
2 t/m 5 oktober 2012, Industrial Processing
2 t/m 5 oktober 2012, Industry & Automation 2012
13-16 november 2012, Logistica 2012
Lees meer

Klik hier om een evenement op te voeren.
Process Control sponsor
Process Tools - Supply Chain Management